OP Invest
Archiwa: Aktualności - OP Invest
-1
archive,category,category-aktualnosci,category-1,bridge-core-2.0.3,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-19.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Aktualności Op Invest Bochnia – Okna


Budowa domu zawsze wiąże się z ogromnym stresem: wydatki, jakie trzeba ponieść, mogą przytłaczać swymi rozmiarami, podobnie zresztą jak ilość problemów organizacyjnych, które należy rozwiązać. Trzeba też mieć świadomość, że inwestycja tego typu będzie służyć całej rodzinie przez wiele lat, błędne decyzje mogą więc mieć opłakane skutki. Osoby, które chcą uniknąć opisanych problemów, coraz częściej decydują się na kompleksowy zakup stolarki budowlanej u jednego dostawcy. Jakie korzyści można osiągnąć dzięki takiemu rozwiązaniu?

Z ogromną radością i dumą informujemy, że nasza firma OP Invest, znana z oferowania najwyższej jakości okien, rolet, drzwi i bram, poszerzyła swoje horyzonty!  5 stycznia 2024 roku otworzyliśmy nasz nowy salon w malowniczym Nowym Sączu, zwiększając naszą obecność na mapie Polski. To kolejny krok w naszej misji rozszerzania obecności na terenie Polski. Uroczyste otwarcie salonu było nie tylko świętowaniem naszego rozwoju, ale także okazją do podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Zakup stolarki budowlanej powinien być poprzedzony ustaleniem jej wymiarów. Wiele osób zadaje więc sobie pytanie: jak zmierzyć okna w prawidłowy sposób? W naszym artykule postaramy się na nie odpowiedzieć. Omówimy też najważniejsze zasady wymiarowania okien, uwzględniając przy tym dwie możliwe sytuacje: zakup stolarki do nowego domu oraz jej wymianę.

Montaż stolarki okiennej to zadanie, które bez wątpienia należy powierzyć wykwalifikowanej ekipie zajmującej się tego typu zleceniami. Tylko w ten sposób mamy pewność, że nasze okna zostaną zamontowane poprawnie i z zachowaniem wszelkich niezbędnych zasad. Nie każdy jednak wie, że o szczelności zamontowanych okien w dużej mierze decyduje odpowiednie przygotowanie otworów okiennych. Co więcej, ten element prac budowlanych należy do obowiązków inwestora, dlatego tak ważne jest dopilnowanie, by otwory przygotowane pod montaż stolarki okiennej zostały wykonane prawidłowo.

Główną zaletą drzwi balkonowych jest ich rozmiar, który pozwala na „wpuszczenie” do wnętrza dużej ilości światła. Oczywiście bywają momenty, gdy promienie słoneczne zaczynają nam przeszkadzać lub za bardzo ogrzewać pomieszczenie. Wtedy niezbędne jest odpowiednie zabezpieczenie okna poprzez założenie na nie osłony. Najpopularniejszym rozwiązaniem tego typu są rolety na okna balkonowe, wśród których znajdziemy takie modele jak plisy czy rolety dzień-noc. Pozostaje zatem pytanie, które z nich wybrać? Dziś postaramy się podpowiedzieć, który rodzaj rolet na okna balkonowe będzie najlepszy!

Zastosowanie szkła zespolonego to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów konstruowania stolarki okiennej. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem szyby zespolone zapewniają szereg zalet, takich jak mniejsza przepuszczalność ciepła czy ochrona przed hałasem. Ważne jest jednak to, by pakiet taki był odpowiednio skomponowany oraz wytrzymały. Sprawdzając ten ostatni aspekt, należy wziąć pod uwagę różne obciążenia, jakie mogą oddziaływać na przeszklenie. Nie chodzi tu jednak jedynie o siłę wiatru, czy ciężar samej szyby, a coraz częściej o pewne obciążenie, które zaczyna stanowić coraz większe zagrożenie dla szyb zespolonych. Jest nim obciążenie klimatyczne.

Dekorowanie wnętrz, w tym okien wymaga odrobiny świadomości oraz wyczucia estetyki. Na rynku znajdziemy, bowiem wiele propozycji, które nie zawsze będą wyborem idealnym dla naszego domu. Warto również wspomnieć, że wybór odpowiedniej przesłony okiennej nie ogranicza się jedynie do koloru i zakresu cenowego. Musimy mieć tu na uwadze również funkcje, jakie spełnia dany rodzaj przesłony, jej wygląd oraz sposób i wygodę użytkowania. Najpopularniejszymi wyborami Polaków, pomiędzy którymi trwa nieustanna walka o pierwsze miejsce wśród tego typu elementów dekoracyjno-użytkowych są rolety oraz plisy okienne. Które z nich będą najlepszym wyborem dla Twojego domu?

Jednym z najczęściej spotykanych przez nas zjawiskiem z pogranicza fizyki oraz chemii dotyczących powierzchni naszych okien jest kondensacja powierzchniowa pary wodnej. To skomplikowanie brzmiące pojęcie w istocie jest nazwą dla zwykłego parowania okien, luster w łazience czy nawet naszych okularów, gdy przechodzimy z zimnego do ciepłego otoczenia. Zjawisko to nie jest niczym dziwnym, jednak znacząco utrudnia nam funkcjonowanie, a w przypadku okien może prowadzić do zbyt wysokiej wilgotności w domu, a nawet złego samopoczucia mieszkańców budynku. Co zatem zrobić, by okna nie parowały?

Jedną z głównych zalet rolet zewnętrznych jest niezaprzeczalnie ochrona przed nadmiernym nagrzaniem się pomieszczeń w okresie letnim. Dzieje się tak, ponieważ blokują one dostęp promieni słonecznych do wnętrza, dzięki czemu jesteśmy w stanie kontrolować temperaturę, jaka ma panować w domu. Pozostaje jednak pytanie, czy rolety typu zewnętrznego sprawdzą się także w okresie zimowym i czy ich zasłanianie wpływa na termoizolację naszego domu oraz ochronę wnętrza przed zimnem?

Nie każdy, kto stoi przed budową własnego domu wie, że wybór stolarki okiennej dotyczy nie tylko doboru odpowiedniego materiału, parametrów oraz estetyki tego elementu budynku. Odpowiednie rozmieszczenie okien może mieć bowiem ogromny wpływ na komfort domowników oraz kilka istotnych aspektów związanych z eksploatacją budynku. Z tego powodu już na etapie projektowania domu warto dobrze zastanowić się, w jakich kierunkach powinny być zwrócone okna, tak by przyniosło to jak najwięcej korzyści, a poziom wpadającego przez nie światła był dostosowany do konkretnych, zaplanowanych pomieszczeń.