Archiwa: Aktualności - OP Invest
-1
archive,category,category-aktualnosci,category-1,bridge-core-2.0.3,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-19.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Aktualności Op Invest Bochnia – Okna


Montaż stolarki okiennej to zadanie, które bez wątpienia należy powierzyć wykwalifikowanej ekipie zajmującej się tego typu zleceniami. Tylko w ten sposób mamy pewność, że nasze okna zostaną zamontowane poprawnie i z zachowaniem wszelkich niezbędnych zasad. Nie każdy jednak wie, że o szczelności zamontowanych okien w dużej mierze decyduje odpowiednie przygotowanie otworów okiennych. Co więcej, ten element prac budowlanych należy do obowiązków inwestora, dlatego tak ważne jest dopilnowanie, by otwory przygotowane pod montaż stolarki okiennej zostały wykonane prawidłowo.

Główną zaletą drzwi balkonowych jest ich rozmiar, który pozwala na „wpuszczenie” do wnętrza dużej ilości światła. Oczywiście bywają momenty, gdy promienie słoneczne zaczynają nam przeszkadzać lub za bardzo ogrzewać pomieszczenie. Wtedy niezbędne jest odpowiednie zabezpieczenie okna poprzez założenie na nie osłony. Najpopularniejszym rozwiązaniem tego typu są rolety na okna balkonowe, wśród których znajdziemy takie modele jak plisy czy rolety dzień-noc. Pozostaje zatem pytanie, które z nich wybrać? Dziś postaramy się podpowiedzieć, który rodzaj rolet na okna balkonowe będzie najlepszy!

Zastosowanie szkła zespolonego to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów konstruowania stolarki okiennej. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem szyby zespolone zapewniają szereg zalet, takich jak mniejsza przepuszczalność ciepła czy ochrona przed hałasem. Ważne jest jednak to, by pakiet taki był odpowiednio skomponowany oraz wytrzymały. Sprawdzając ten ostatni aspekt, należy wziąć pod uwagę różne obciążenia, jakie mogą oddziaływać na przeszklenie. Nie chodzi tu jednak jedynie o siłę wiatru, czy ciężar samej szyby, a coraz częściej o pewne obciążenie, które zaczyna stanowić coraz większe zagrożenie dla szyb zespolonych. Jest nim obciążenie klimatyczne.

Dekorowanie wnętrz, w tym okien wymaga odrobiny świadomości oraz wyczucia estetyki. Na rynku znajdziemy, bowiem wiele propozycji, które nie zawsze będą wyborem idealnym dla naszego domu. Warto również wspomnieć, że wybór odpowiedniej przesłony okiennej nie ogranicza się jedynie do koloru i zakresu cenowego. Musimy mieć tu na uwadze również funkcje, jakie spełnia dany rodzaj przesłony, jej wygląd oraz sposób i wygodę użytkowania. Najpopularniejszymi wyborami Polaków, pomiędzy którymi trwa nieustanna walka o pierwsze miejsce wśród tego typu elementów dekoracyjno-użytkowych są rolety oraz plisy okienne. Które z nich będą najlepszym wyborem dla Twojego domu?

Jednym z najczęściej spotykanych przez nas zjawiskiem z pogranicza fizyki oraz chemii dotyczących powierzchni naszych okien jest kondensacja powierzchniowa pary wodnej. To skomplikowanie brzmiące pojęcie w istocie jest nazwą dla zwykłego parowania okien, luster w łazience czy nawet naszych okularów, gdy przechodzimy z zimnego do ciepłego otoczenia. Zjawisko to nie jest niczym dziwnym, jednak znacząco utrudnia nam funkcjonowanie, a w przypadku okien może prowadzić do zbyt wysokiej wilgotności w domu, a nawet złego samopoczucia mieszkańców budynku. Co zatem zrobić, by okna nie parowały?

Jedną z głównych zalet rolet zewnętrznych jest niezaprzeczalnie ochrona przed nadmiernym nagrzaniem się pomieszczeń w okresie letnim. Dzieje się tak, ponieważ blokują one dostęp promieni słonecznych do wnętrza, dzięki czemu jesteśmy w stanie kontrolować temperaturę, jaka ma panować w domu. Pozostaje jednak pytanie, czy rolety typu zewnętrznego sprawdzą się także w okresie zimowym i czy ich zasłanianie wpływa na termoizolację naszego domu oraz ochronę wnętrza przed zimnem?

Nie każdy, kto stoi przed budową własnego domu wie, że wybór stolarki okiennej dotyczy nie tylko doboru odpowiedniego materiału, parametrów oraz estetyki tego elementu budynku. Odpowiednie rozmieszczenie okien może mieć bowiem ogromny wpływ na komfort domowników oraz kilka istotnych aspektów związanych z eksploatacją budynku. Z tego powodu już na etapie projektowania domu warto dobrze zastanowić się, w jakich kierunkach powinny być zwrócone okna, tak by przyniosło to jak najwięcej korzyści, a poziom wpadającego przez nie światła był dostosowany do konkretnych, zaplanowanych pomieszczeń.

Łazienka jest jednym z najbardziej intymnych pomieszczeń w naszych domach. Każdemu z nas zależy na odrobinie prywatności i komfortu w trakcie przebywania w niej, dlatego odpowiednie osłony okna w łazience są priorytetem, który warto zadbać. Na rynku znajdziemy kilka różnych rozwiązań, zatem które z nich będzie najlepsze? Nasz krótki poradnik pozwoli Ci podjąć najlepszą decyzję i wybrać idealną osłonę okna w łazience.

Rolety wewnętrzne to element wyposażenia domu, który spełnia kilka istotnych funkcji. Należą do nich ochrona prywatności domowników, kontrola ilości promieni słonecznych wpadających do wnętrza oraz funkcja dekoracyjna. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów rolet charakteryzujących się różnymi cechami, które sprawiają, że każdy z tych produktów będzie sprawdzał się lepiej w innym pomieszczeniu. A jakie rolety najlepiej zamontować w kuchni? Sprawdź nasz krótki poradnik, aby uzyskać odpowiedź na to pytanie.

Okna to jeden z tych elementów domu, który zarówno nadaje charakter całej fasadzie budynku, jak i stanowi integralny element wystroju wnętrza. Z tego powodu stolarka okienna powinna być zarówno funkcjonalna, jak i stylistycznie dopasowana do elewacji oraz aranżacji pomieszczeń. Decyzja o wyborze i zakupie nowych okien podyktowana jest zazwyczaj wymianą już istniejącej stolarki okiennej lub budową nowego domu. W pierwszym przypadku nasze decyzje ograniczone są przez bryłę już istniejącego budynku, jednak i w tej sytuacji warto dobrze zastanowić się nad ostatecznym wyborem, by okna spełniały wszelkie wymagania: były praktyczne i odpowiednio komponowały się z wnętrzem domu. W przypadku budowy nowego lokum mamy szansę pełnej swobody w doborze rozmiaru, kształtu oraz usytuowania okna już na etapie projektu. Czym, więc kierować się w trakcie wyboru stolarki okiennej?