OP Invest
Jakie rolety najlepiej sprawdzą się w kuchni? - OP Invest
986
post-template-default,single,single-post,postid-986,single-format-standard,bridge-core-2.0.3,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-19.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
Rolety Bochnia

Jakie rolety najlepiej sprawdzą się w kuchni?

Rolety wewnętrzne to element wyposażenia domu, który spełnia kilka istotnych funkcji. Należą do nich ochrona prywatności domowników, kontrola ilości promieni słonecznych wpadających do wnętrza oraz funkcja dekoracyjna. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów rolet charakteryzujących się różnymi cechami, które sprawiają, że każdy z tych produktów będzie sprawdzał się lepiej w innym pomieszczeniu. A jakie rolety najlepiej zamontować w kuchni? Sprawdź nasz krótki poradnik, aby uzyskać odpowiedź na to pytanie.

Dlaczego warto mieć rolety w kuchni?

Kuchnia to serce domu, w którym spędzamy dużą część swojego czasu. Może to być wspólne przygotowywanie posiłków czy rodzinny obiad, bowiem w kuchni zawsze dużo się dzieje. Z tego powodu pomieszczenie to musi jak najlepiej odpowiadać nam pod wyglądem aranżacji i rozmieszczenia mebli, tak byśmy mogli śmiało stwierdzić, że w kuchni czujemy się komfortowo. Istotną kwestią w trakcie aranżacji tego pokoju jest wygląd okien. Odpowiedni charakter wnętrza nadadzą kuchni przemyślane rolety, które nie tylko stworzą ciekawy klimat, ale i osłonią nas przed wzrokiem wścibskich przechodniów, a także zablokują dostęp zbyt dużej ilości światła do wnętrza. Niestety, kuchnia to miejsce, gdzie w powietrzu unosi się wysoka temperatura oraz drobiny tłuszczu. Zatem, jaka roleta będzie najlepsza w tym miejscu?

Rolety, które sprawdzą się w kuchni

Klasyczne i eleganckie firany i zasłony wyglądają pięknie, jednak bez wątpienia nie sprawdzą się w wilgotnej kuchni. Są one podatne na zabrudzenia, gromadzenie wszelkich zapachów oraz kurzu. Z tego powodu wybierając osłonę okna w kuchni, należy zwrócić się w kierunku różnego rodzaju rolet. Na rynku spotkamy takie produkty jak plisy, rolety tekstylne, a także modele typu dzień-noc. Dokonując ostatecznego wyboru, warto bliżej przyjrzeć się charakterystyce wszystkich tych produktów i zdecydować się na najbardziej funkcjonalną i praktyczną opcję. Z uwagi na fakt, że kuchnie są pomieszczeniami często wietrzonymi, dobrze byłoby, gdyby roleta dobrze przylegała do ramy, nie przeszkadzając tym samym w uchylaniu okna. Idealnym rozwiązaniem będą tutaj rolety tekstylne umieszczone w kasecie z aluminium lub PCV oraz rolety plisowane. Rolety kasetowe to rozwiązanie niezwykle estetyczne z wałkiem do nawijania materiału ukrytym w zgrabnej skrzynce. Roleta taka będzie także dobrze przylegać do okna, doskonale zaciemniając wnętrze. Z kolei ogromną zaletą rolet plisowanych jest sposób ich prowadzenia. Harmonijkowo ułożony materiał oraz mocowanie za pomocą żyłek umieszczonych po obu stronach szyby, sprawi, że roletę taką możemy dowolnie rozsuwać i zsuwać na wybraną przez nas wysokość. W ten sposób możemy osłonić tylko dół lub górę okna albo zdecydować się na osłonięcie całej szyby. Z uwagi na sposób montażu plisy nie blokują możliwości dowolnego otwarcia okna, nawet w przypadku dużych drzwi balkonowych, często spotykanych w kuchniach.

Rolety Dako

Jaki materiał sprawdzi się najlepiej?

Równie istotną kwestią jest dobór odpowiedniego materiału, z którego ma być wykonana nasza osłona okienna. Z uwagi na możliwość częstego brudzenia się rolety, materiał ten powinien być prosty w czyszczeniu, a przy tym ciekawy i dodający pomieszczeniu uroku. Najlepszym rozwiązaniem będą rolety z poliestru, który czyści się bardzo szybko, przy pomocy zwilżonej gąbki. Co ciekawe, na rynku można znaleźć również rolety, które od strony okna pokryte są specjalną gumą, która zapewnia całkowitą nieprzepuszczalność promieni słonecznych oraz umożliwia zapobieganie nagrzewaniu się pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem w kuchni będą również modele z materiałem typu dzień-noc, które składają się z naprzemiennie ułożonych pasów tkaniny osłaniającej oraz siateczkowego, prześwitującego materiału.

Na jaki kolor rolet się zdecydować?

Pomimo iż wydaje się, że kolor rolet to indywidualna kwestia, dobrze jest dostosować go do typu wnętrza, w jakim ma znajdować się roleta. Jasne tkaniny sprawią, że we wnętrzu będzie znajdować się zawsze odrobinę więcej światła niż w przypadku ciemniejszych kolorów. Jasne rolety pozwalają również na optyczne powiększenie pomieszczenia. Nie bez znaczenia pozostaje również kolor prowadnic i kasety. Możemy tutaj postawić na klasyczną i bardzo popularną biel lub jeden z kolorów drewnopodobnych.

Zakup odpowiedniej rolety kuchennej to wcale nie takie proste zadanie. Wybór jest spory, a pomieszczenie dosyć wymagające, dlatego warto dobrze przemyśleć swoją decyzję, by móc cieszyć się pięknie urządzoną i funkcjonalną kuchnią przez długi czas. Sprawdź oferowaną przez nasz sklep szeroką gamę rolet na stronie: https://oknabochnia.pl/rolety/ i postaw na najwyższą jakość sprawdzonego producenta! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde Twoje pytanie i pomogą dobrać rolety, które idealnie sprawdzą się w Twoim wnętrzu.

1 Comment
  • Bernadetta
    Opublikowano 13:05h, 16 stycznia Odpowiedz

    Bardzo przydatny artykuł o roletach kuchennych! Mam pytanie: czy rolety tekstylne w kasecie są odpowiednie do wilgotnych kuchni, gdzie często gotuje się na parze? Czy nie wchłaniają za dużo wilgoci i zapachów? Chciałabym dowiedzieć się więcej o odporności różnych materiałów rolet na warunki kuchenne. Dziękuję!

Dodaj komentarz