OP Invest
Ocieplenie nadproża pod roletę — jak je wykonać? - OP Invest
1763
post-template-default,single,single-post,postid-1763,single-format-standard,bridge-core-2.0.3,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-19.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
Aluthermo pod rolety

Ocieplenie nadproża pod roletę — jak je wykonać?

Qłaściciele domów coraz częściej zwracają uwagę na konieczność eliminacji mostków termicznych. Jednym z miejsc, w których mogą one powstawać, jest nadproże z zamontowaną roletą. Wynika to m.in. z faktu, że standardowe skrzynki, stosowane w tych systemach, nie posiadają własnej warstwy izolacyjnej. Odpowiedzialny posiadacz nieruchomości powinien zastanowić się więc nad wykonaniem ocieplenia nadproży pod roletę — pozwoli mu to w przyszłości zapłacić niższe rachunki za ogrzewanie budynku.

Kiedy wykonać ocieplenie nadproży pod roletę?

Ocieplenie nadproży pod roletę można wykonać zarówno na etapie montażu okien i drzwi, jak i później, gdy zostaną one już osadzone na swych docelowych miejscach. Ważną kwestią jest przy tym wybór odpowiedniego rozwiązania — powinno ono:

  • gwarantować odpowiedni poziom izolacji termicznej,
  • posiadać stosunkowo niewielką grubość.

Obiema tymi cechami charakteryzują się systemy ociepleń pod rolety Aluthermo.

Ocieplenie Aluthermo pod rolety — co to takiego?

Ocieplenie pod rolety Aluthermo to system, który składa się z kilku warstw. Najważniejszymi są:

  • folia aluminiowa o grubości 30 mikronów (znajduje się ona w skrajnych strefach zewnętrznych);
  • pęcherzyki powietrza w osłonie z samogasnącego polietylenu;
  • folia aluminiowa o większej grubości, zabezpieczona przed utlenianiem;
  • komórki powietrzne w filmie polietylenowym.

Każdy z tych elementów pełni inną rolę: warstwy folii zapewniają wysoki wskaźnik odbicia promieniowania cieplnego (ok. 95%), a struktury, w których zamknięto powietrze — odpowiednią izolację. Całość ma postać elastycznej, łatwej do ułożenia rolki.

Ocieplenie nadproża pod roletę

Montaż ocieplenia nadproża pod rolety — od czego zacząć?

Pierwszym krokiem osoby, która ma zamiar samodzielnie zamontować ocieplenie pod rolety, powinno być określenie ilości potrzebnego do tego materiału. Nie jest to specjalnie trudne — należy jedynie:

  • dokładnie zwymiarować miejsce, w którym wykonywane będą prace.
  • dodać do uzyskanych wyników odpowiednie zakłady (po ok. 10 cm od góry i po bokach skrzyni rolety);
  • określić ilość warstw ocieplenia (standardowo układa się jedną, jednak jeżeli pomiędzy skrzynią a nadprożem występuje duża przerwa — można zastosować dwie, trwale łącząc je klejem i zabezpieczając brzegi taśmą).

Należy też dokładnie oczyścić miejsce montażu ociepleń pod roletę.

Ocieplenie nadproża pod roletę — jak wykonać prace?

Warstwę ocieplenia należy przykleić do odpowiednio przygotowanej powierzchni w ten sposób, by dokładnie przylegała ona do podłoża (brzegi w żadnym miejscu nie powinny odstawać od muru). Trzeba też pamiętać o odpowiednim dociśnięciu ułożonej warstwy ocieplenia pod roletę — można w tym celu zastosować np. kołki rozporowe (przebicie materiału nie wpływa na jego właściwości termoizolacyjne) lub mocowania skrzyni. Warto pamiętać, by okleić brzegi materiału specjalną taśmą — zapewni to całkowitą szczelność gotowej konstrukcji.

Skorzystaj z pomocy specjalistów w ociepleniu nadproża pod roletę: Skontaktuj się z nami!

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz