Czym zasłonić okno w łazience? - OP Invest
995
post-template-default,single,single-post,postid-995,single-format-standard,bridge-core-2.0.3,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-19.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
Rolety Bochnia

Czym zasłonić okno w łazience?

Łazienka jest jednym z najbardziej intymnych pomieszczeń w naszych domach. Każdemu z nas zależy na odrobinie prywatności i komfortu w trakcie przebywania w niej, dlatego odpowiednie osłony okna w łazience są priorytetem, który warto zadbać. Na rynku znajdziemy kilka różnych rozwiązań, zatem które z nich będzie najlepsze? Nasz krótki poradnik pozwoli Ci podjąć najlepszą decyzję i wybrać idealną osłonę okna w łazience.

Rolety Bochnia

Rodzaje osłon okiennych, które sprawdzą się w łazience

Rynek osłon okiennych jest spory, dlatego w sklepach znajdziemy przynajmniej kilka opcji, które sprawdzą się w łazience. Dokonując ostatecznego wyboru, należy zwrócić szczególną uwagę na wysoką wilgotność powietrza w tym pomieszczeniu i zdecydować się na osłonę, która będzie nie tylko odporna na wodę, ale i szybkoschnąca oraz łatwa w czyszczeniu.

Najpopularniejszymi rozwiązaniami stosowanymi w łazience są rolety i plisy, chociaż zdarzają się jeszcze osoby wieszające w oknie łazienkowym firanki. Innym sposobem na przesłonięcie szyby w tym pomieszczeniu jest wybór okna z nieprzezierną szybą, które pozwoli nam na równoczesne zapewnienie dostępu światła do wnętrza i zachowanie prywatności przed wzrokiem obcych. Warto również pamiętać, że każdy z rodzajów osłon charakteryzuje się nieco odmiennymi kwestiami technicznymi oraz będzie pasował do różnych aranżacji tego wnętrza.

Plisy okienne w łazience

Plisy okienne to obecnie najczęściej wybierana przesłona okna łazienkowego. Jest to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne, składające się z plisowanego materiału zamontowanego między dwoma linkami przytwierdzonymi do ramy okiennej. Pozwala ono na dowolne zasłanianie wybranej części okna lub jego całości, dzięki czemu mamy możliwość wpuszczania do pomieszczenia światła przy równoczesnym osłonięciu się od wzroku innych. Dodatkowo plisy nie ograniczają możliwości otwierania okna w łazience, jak to się czasem dzieje przy tradycyjnych roletach. Nie bez znaczenia dla popularności plis pozostaje fakt, że mogą być one prane w wodzie z detergentem, co pomaga utrzymać je w higienicznej czystości przez długi czas.

Rolety plisowane

Rolety tekstylne w łazience

Kolejną, równie często spotykaną osłoną okna łazienkowego jest roleta tekstylna. Jest to kawałek materiału nawinięty na wałek, który można dowolnie rozwijać, przesłaniając szybę. Pozwala on skutecznie zadbać o naszą prywatność, jednak niekiedy wymusza na nas konieczność przesłonięcia całego okna, bez możliwości pozostawiania wolnej jego górnej części. Decydując się na ten rodzaj rolet, musimy pamiętać również, że zwykły materiał szybko chłonie wilgoć i sprzyja powstawaniu pleśni na rolecie.

Rolety Bochnia – ☎ 723 600 100

Alternatywą dla tradycyjnych rolet tekstylnych będą również modele typu dzień-noc. Są one wykonane z przeziernych i nieprzeziernych pasów materiału ułożonych naprzemiennie. Takie rozwiązanie pozwala na definiowanie przez nas czy chcemy przesłonić całe okno, czy może zostawić miejsca do przepuszczenia światła.

Firanki w łazience

Firanki to dosyć tradycyjne rozwiązanie nadające naszym oknom eleganckiego i klasycznego wyglądu. Niestety mimo ich bardzo ładnej prezencji firanki w łazience wiążą się z pewnego rodzaju niedogodnościami. Przede wszystkim materiał, z którego są one wykonane, powinien być łatwy do czyszczenia i prania. Najlepiej jest również wybierać delikatne i niezbyt długie tkaniny, które nie obciążą zbytnio, często małej łazienki i nie zabiorą zbyt wiele światła.

Okno łazienkowe to jeden z tych elementów domu, którego aranżacja często spada na drugi plan i nie jest dla nas tak istotna jak urządzenie kuchni, jadalni czy też salonu. Łazienka jest jednak niezwykle prywatnym pomieszczeniem, które często jest dla nas miejscem relaksu po ciężkim dniu, dlatego warto odpowiedzialnie i z rozmysłem podejść do wyboru łazienkowej osłony okiennej. Wybór odpowiedniej przesłony pozwoli nam nie tylko zadbać o naszą prywatność i odpowiednią ilość światła słonecznego we wnętrzu, ale i podkreśli wystrój całego domu i nada łazience zamierzonego przez nas stylu.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz