Jak wybrać okna, drzwi i rolety na taras? - OP Invest
730
post-template-default,single,single-post,postid-730,single-format-standard,bridge-core-2.0.3,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-19.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
Salon z oknami bochnia - Op Invest - Okna Drzwi Rolety Bramy

Jak wybrać okna, drzwi i rolety na taras?

Ciekawie i optymalnie zaprojektowany taras jest jedną z tych zewnętrznych części domu, która w przypadku dobrej pogody pozwala na efektowne powiększenie salonu i spędzenie przyjemnego czasu na świeżym powietrzu. Pierwszym elementem, na który warto zwrócić szczególną uwagę podczas prac projektowych to dobór odpowiednich drzwi tarasowych. Najlepiej, by składały się one z dużych przeszkleń umożliwiających dobry widok na zewnątrz oraz dostęp do odpowiedniej ilości światła naturalnego. Kolejnym elementem, o który warto zadbać, niezalenie od położenia salony są odpowiednie rolety umożliwiające kontrole nad wspomnianym wcześniej światłem i pozwalające zachować intymność we własnym domu. Jak, jednak wybrać odpowiednie drzwi, okna i rolety tarasowe, by móc w pełni cieszyć się z tego wyjątkowego miejsca?

Okna plastikowe Bochnia -  Op Invest

Poszerzenie horyzontów z panoramicznymi drzwiami i oknami tarasowymi

Obecnym hitem wśród wielu architektów i użytkowników stają się duże przeszklenia, nierzadko zajmujące całą ścianę pomieszczenia. Takie przestronne okna i drzwi tarasowe pozwalają na optyczne powiększenie pokoju. Przed wyborem odpowiednich drzwi i okien warto obejrzeć realizację takich projektów na innych tarasach: https://oknabochnia.pl/#realizacje, dzięki temu możemy rozpocząć planowanie zagospodarowania przestrzeni zainspirowani gotową realizacją.

Na rynku znajdziemy wiele typów stolarki okiennej, jednak najczęściej polecanym modelem jest HST od firmy DAKO, który jest synonimem wygody i elegancji. Ich największą zaletą jest nowoczesność i estetyka oraz możliwość doboru dowolnego rozmiaru przeszkleń. Użycie najnowszych rozwiązań technologicznych to również gwarancja lekkiej i komfortowej obsługi drzwi tarasowych, niezależnie od ich rozmiarów. Zastosowanie specjalnie opracowanego systemu otwierania nie wymaga, także dodatkowego miejsca wewnątrz pomieszczenia.

Ten model drzwi działa w oparciu o specjalnie zaprojektowane okucia podnoszono-przesuwane umożliwiające ich cichą pracę i przesuwanie bez najmniejszego wysiłku. Ogromną zaleta jest możliwość zamontowania w nich niskiego progu ułatwiające poruszanie się na teras i z powrotem. Bardzo ciekawym i nowoczesnym rozwiązaniem jest również możliwość zamontowania specjalnego systemu przesuwającego drzwi za pomocą pilota.

Nowoczesne rozwiązania gwarancją ciepła w domu

Istotnym aspektem, na który warto zwrócić jeszcze uwagę są właściwości termiczne stolarki okiennej. Duże przeszklenia mogą powodować straty ciepła, dlatego na drzwiach i oknach tarasowych nie warto oszczędzać i wybrać najlepszy model z dostępnych na rynku. Najlepszym rozwiązaniem będą okna i drzwi wyposażone w specjalne wkładki termoizolacyjne umieszczone w ramie i skrzydle. Technologia DAKO umożliwia produkcję okien wielokomorowych wyposażonych we wciągane uszczelki z elastomeru EPDM. Dodatkowo zastosowany potrójny pakiet szybowy, nazywany ciepłą ramką Chromatech to gwarancja maksymalnej energooszczędności i ciepła zachowanego w domu, nawet w najzimniejsze dni roku.

Dobór odpowiednich rolet tarasowych

Wybór odpowiedniej stolarki okiennej to nie wszystko. Istotnym elementem zapewniającym bezpieczeństwo oraz komfort są również rolety tarasowe. Nie tylko pozwalają one kontrolować dopływ światła z zewnątrz ale zabezpieczają również dom przed włamaniem. Są one również jednym z elementów chroniących duże przeszklenia przed zniszczeniami i rysowaniem powierzchni. Dobrze dobrane rolety zewnętrzne polepszają również właściwości cieplne okien.

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem w przypadku rolet zewnętrznych są modele w systemie podtynkowym DAKO. Są one wyposażone w napęd dający możliwość zdalnego sterowania, co znacznie podnosi komfort użytkowania rolet. Dodatkowym atutem jest możliwość zaprogramowania czasu ich otwierania, by jak najefektywniej wykorzystywać naturalne światło słoneczne. Takie rozwiązanie to również ogromna oszczędność, gdyż rolety pomogą obniżyć rachunki za prąd w sezonie letnim oraz za ogrzewanie w sezonie zimowym. Więcej na temat rodzajów rolet można znaleźć na stronie https://oknabochnia.pl/rolety/, gdzie opisane są m.in.: rolety elewacyjne, podtynkowe czy żaluzje fasadowe. Dodatkowo w domach o dużych i często otwieranych przeszkleniach warto rozważyć również montaż odpowiednich moskitier, które skutecznie ochronią wnętrza przed wizytami niechcianych owadów oraz stworzą barierę dla zanieczyszczeń, takich jak kurz czy trawa, przedostających się do środka.

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz