Jakie rolety do sypialni wybrać? - OP Invest
850
post-template-default,single,single-post,postid-850,single-format-standard,bridge-core-2.0.3,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-19.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
Okna Bochnia - rolety do sypialni

Jakie rolety do sypialni wybrać?

Sypialnia jest wyjątkowym miejscem w każdym domu. To miejsce naszego odpoczynku i oaza spokoju, gdzie możemy odetchnąć po trudach całego dnia. Powinno być to również miejsce jak najbardziej intymne, dlatego tak ważna jest ochrona prywatności w pomieszczeniu sypialnianym. Niezwykle istotne w tym temacie może okazać się dobranie odpowiednich rolet.

Op Invest - rolety do sypialni od Oknia Bochnia

Jakie rolety do sypialni?

Podstawowy dylemat dotyczący wyboru rolet do sypialni polega na zdecydowaniu się na model wewnętrzny lub zewnętrzny. Jeśli inwestor zdecyduje się na rolety zewnętrzne, to problem ochrony prywatności niejako znika od razu. Dodatkowo rolety zewnętrzne charakteryzują się szeregiem zalet, wśród których wymienić można:

  • dodatkową izolację termiczną budynku i oszczędność energii.
  • zabezpieczenie stolarki okiennej przez niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi,
  • zwiększenie izolacji akustycznej i zmniejszenie poziomu hałasu wewnątrz,
  • podniesienie walorów antywłamaniowych,
  • gwarancja pełnej prywatności przed wzrokiem innych.

Drugą opcja jest montaż rolet lub żaluzji wewnętrznych, które zapewniają ochronę prywatności oraz pozwalają na dopasowywanie ich stylu do estetyki i kolorystyki pomieszczenia. Nic nie stoi również na przeszkodzie by połączyć oba rozwiązania i zwiększyć tym samym ochronę prywatności.

Rolety a może żaluzje w sypialni?

Oba te rozwiązania mają bardzo zbliżoną funkcjonalność, chociaż różnią się designem oraz możliwościami montażu. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, które należy mieć na uwadze stojąc przed wyborem osłony okna w sypialni.

Rolety – zalety i wady

Największa zaleta rolet wewnętrznych jest ich niska cena przy równoczesnym bardzo dobrym spełnieniu warunków ochrony prywatności i zaciemnienie pomieszczenia. Z uwagi na bogaty wybór® kolorów i wzorów pozwalają one również na odpowiednie dopasowanie wyglądu rolety do charakteru i kolorystyki wnętrza. W ofercie DAKO znajdą Państwo zarówno rolety tekstylne jak i plisowane, wyposażone w kasetki oraz wolnowiszące.
Największą wadą tego typu rolet jest kwestia zaciemnienia. Materiał, z którego wykonywane są rolety nie zapewniają całkowitej ochrony przed światłem. Z tego powodu na okna sypialni znajdującej się od strony południowej warto wybrać gruby materiał o ciemnym kolorze. Może to jednak, powodować pewien dysonans z estetyką wnętrza.

Okna Bochnia - rolety do sypialni

Żaluzje – zalety i wady

Żaluzje wyróżniają się swoją specyficzną, drabinkową budową, która umożliwia regulowanie ilości wpadającego światła bez podnoszenia całej osłony. Żaluzje zbudowane są z lamelek drewnianych, PCV, bambusowych lub aluminiowych, których wybór zależy głównie od wystroju pomieszczenia.

Największą wada żaluzji jest konieczność częstego przecierania lamelek, na których zbiera się kurz oraz zdecydowanie mniejsze możliwości dopasowania koloru do stylistyki wnętrza.
Wybór materiału zależy głównie od wystroju pomieszczenia. Na wybór żaluzji często decydują się posiadacze minimalistycznych wnętrz. Wadą żaluzji, na którą zwracają uwagę inwestorzy jest potrzeba częstego przecierania lameli z kurzu oraz mniejsza możliwość doboru odpowiedniego koloru w stosunku do rolet wewnętrznych.

Na co zwrócić szczególna uwagę przy wyborze rolet do sypialni?

Na rynku znajdziemy spory wybór rolet, różniących się do siebie kilkoma parametrami. Decydując o wyborze konkretnego modelu warto wziąć pod uwagę takie aspekty jak:

  • rozmiar – jest to bardzo istotny parametr, bez którego nie jesteśmy w stanie dobrze dopasować osłony. W przypadku rolet zewnętrznych zazwyczaj zamawia się je na wymiar.
  • stopień transparentności – rolety transparentne przepuszczają światło, dlatego nigdy nie powodują całkowitego zaciemnienia pomieszczenia, jednocześnie dając poczucie prywatności. Równocześnie rozpraszają one światło, które nie nagrzewa aż w tak dużym stopniu wnętrza. Jednakże do pomieszczeń takich jak sypialnia zaleca się bardziej zaciemniające materiały, które pozwalają przedłużyć sen i lepiej wypocząć.
  • typ rolet – ciekawym rozwiązaniem sprawdzającym się niemal w każdym wnętrzu są rolety plisowane. W przypadku rolet tekstylnych wybór może paść na model wolnowiszący lub w kasetce. Na rynku dostępne są również rolety dzień/noc

Rolety typu dzień/noc

Ten rodzaj rolet charakteryzuje się specjalną budową. Składają się one z dwóch rodzajów pasów: zaciemniającego i prześwitującego, które ułożone zostały naprzemiennie. Taka konstrukcja pozwala na regulację stopnia zaciemnienia wnętrza poprzez częściowe lub całkowite przesłanianie okna.

Sprawdź naszą ofertę rolet: https://oknabochnia.pl/rolety/ – spora liczba modeli rolet dostępnych w naszym sklepie pozwoli dopasować je do każdego typu budynku, od dużego, piętrowego domu po mała kawalerkę w bloku.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz