OP Invest
Rolety czy plisy - Jaki typ przesłon okiennych wybrać? - OP Invest
1256
post-template-default,single,single-post,postid-1256,single-format-standard,bridge-core-2.0.3,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-19.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
Plisy Bochnia

Rolety czy plisy – Jaki typ przesłon okiennych wybrać?

Dekorowanie wnętrz, w tym okien wymaga odrobiny świadomości oraz wyczucia estetyki. Na rynku znajdziemy, bowiem wiele propozycji, które nie zawsze będą wyborem idealnym dla naszego domu. Warto również wspomnieć, że wybór odpowiedniej przesłony okiennej nie ogranicza się jedynie do koloru i zakresu cenowego. Musimy mieć tu na uwadze również funkcje, jakie spełnia dany rodzaj przesłony, jej wygląd oraz sposób i wygodę użytkowania. Najpopularniejszymi wyborami Polaków, pomiędzy którymi trwa nieustanna walka o pierwsze miejsce wśród tego typu elementów dekoracyjno-użytkowych są rolety oraz plisy okienne. Które z nich będą najlepszym wyborem dla Twojego domu?

Rolety a może plisy? Oto jest pytanie…

Teoretycznie oba rodzaje przesłon mają podobne funkcje i wygląd, jednak sprawdzają się trochę inaczej w różnych typach pomieszczeń. Z tego powodu trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, który rodzaj przesłon jest ogólnie lepszy. Stojąc przed wyborem dekoracji na nasze okno, musimy kierować się cechami indywidualnymi mieszkania, potrzebami domowników oraz wystrojem wnętrza. Tylko w ten sposób będziemy w stanie wybrać przesłonę idealną. Na co więc zwrócić szczególną uwagę w trakcie podejmowania decyzji i jakie aspekty wziąć pod uwagę?

Czym wyróżniają się rolety okienne?

Rolety okienne to niezwykle popularny wybór, zarówno do wnętrz jak i w przypadku przesłon montowanych po zewnętrznej stronie stolarki okiennej. Pozwalają na łatwą kontrolę nad ilością promieni słonecznych wpadających do wnętra oraz pomagają domownikom ustrzec się przed wścibskim wzrokiem osób z zewnątrz. Montaż rolet to również świetny sposób na odmianę całego wnętrza lub podkreślenie jego charakteru i aranżacji. Duży wybór różnorodnych faktur, wzorów oraz kolorów pozwoli na stworzenie biznesowego nastroju w biurze, przyjemnego zmierzchu w sypialni lub przytulnej atmosfery w salonie.

Jedną z istotnych zalet rolet jest również łatwość ich montażu oraz prostota konstrukcji. Nie wymagają one specjalnego traktowania i zabezpieczania, a materiał, z których są wykonane, łatwo się czyści. Z tego powodu sprawdzą się one w niemal każdym pomieszczeniu, w tym w narażonej na wilgoć łazience i kuchni. Rolety proponowane przez naszą firmę: https://oknabochnia.pl/rolety/ to szeroki wybór różnorodnych, uniwersalnych modeli, dlatego jesteśmy pewni, że znajdziesz coś dla siebie i swojego domu! Jeśli jednak potrzebujesz dodatkowej rady czy konsultacji, nasi specjaliści służą pomocą!

Czym wyróżniają się plisy okienne?

Plisy okienne to rozwiązanie wyposażone w ciekawy mechanizm pozwalający na składanie i rozkładanie plisy od dołu lub od góry. W ten sposób mamy możliwość przesłonięcia wybranej części okna, co pozwala swobodnie manipulować dostępem promieni słonecznych bez konieczności zasłaniania sobie całego okna. Plisy okienne wykonane są z falistego materiału o różnej grubości, fakturze i kolorze, który z powodzeniem można prać i czyścić mokrą szmatką.

Z uwagi na swoją budowę plisy okienne są rozwiązaniem idealnym dla okien o nietypowym wymiarze i kształcie, takich jak trójkąt, trapez czy półokrąg. Ich dużą zaletą jest również mały rozmiar po zwinięciu, dzięki czemu nie ograniczają one możliwości pełnego otwierania okna. Niestety jest to również pewnego rodzaju wada, ponieważ ścisłe przyleganie do okna sprawia, że pliska może moknąć i pleśnieć w pomieszczeniach, w których często parują okna. Plisy są również zdecydowanie droższe niż standardowe rolety.

Wybór pomiędzy plisami a roletami wcale nie jest zatem prosty. Ich spore podobieństwa i wygoda użytkowania, mogą powodować trudności z trafnym wyborem. W takiej sytuacji zapraszamy do naszego salonu w Bochni, gdzie nasi pracownicy pomogą podjąć ostateczną decyzję w kwestii wyboru odpowiedniej przesłony okiennej.

Op Invest – Okna Drzwi Rolety Bramy ☎ 723 600 100

Brak komentarzy

Dodaj komentarz